Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Autodesk - Alias Studio - nowy początek cyklu projektowania

-- sobota, 01 marzec 2008

Alias Studio - o ogromnych możliwościach - służy wzornictwu w zakresie zaawansowanego modelowania powierzchniowego, zwłaszcza w branży mechanicznej. Natomiast Autodesk Showcase jest programem wspomagającym proces decyzyjny w projektowaniu pozwalającym wczytywanie danych w różnych formatach.

Podczas pracy ze szkicem łatwo zapomnieć że program AliasStudio to zaawansowany modeler 3D

Zakup firmy Alias® wzmocnił pozycję firmy Autodesk między innymi w obszarze modelowania i grafiki 3D dla sektora wytwórczego. Pojawienie się produktów tej firmy w ofercie Autodesk wzbudziło zainteresowanie szerokiej grupy projektantów, dlatego też postaram się przybliżyć nieco dwa produkty, które są pozycjonowane w branży mechanicznej: AliasStudio oraz Autodesk Showcase.

Autodesk AliasStudio

Program Alias Studio jest dość osobliwą aplikacją w stosunku do typowych produktów inżynierskich, adresowanych dla branży mechanicznej. Nie jest tak naprawdę aplikacją CAD, jak Inventor. Nie jest też aplikacją w rodzaju 3DS MAX – stricte do modelowania 3D i renderingu. Zajmuje nietypową pozycję pomiędzy tymi produktami, sięgając głęboko możliwościami w obu kierunkach. Jest dedykowany dla projektantów, którzy zajmują się opracowywaniem wyglądu przyszłych produktów – designerów, czyli inaczej dla projektantów wzornictwa przemysłowego.

Praca designera obejmuje obszar znajdujący się częściowo w zakresie konstrukcji inżynierskiej a częściowo w zakresie koncepcyjnej wizualizacji. Designer nie zaczyna pracy od precyzyjnego, zwymiarowanego i parametrycznego szkicu ale raczej od szkicu swobodnego, często rysowanego ołówkiem czy piórkiem. Oczywiście musi uwzględniać przy tym aspekty konstrukcyjne i funkcjonalne projektowanego przedmiotu. Środowisko pracy designera musi zatem spełniać wysokie wymagania pod względem palety oferowanych narzędzi oraz zgodności z różnymi formatami inżynierskimi i rastrowymi.


Przeczytaj także

 

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

Katalog

Sparkrobots
Sparkrobots
Roździeńska 1B
40-382 Katowice
tel. 570 670 969

zobacz wszystkieO nas   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Polecane strony   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2022 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce