Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

AutoCAD® Electrical 2010 NOWE FUNKCJONALNOŚCI

-- środa, 08 lipiec 2009

AutoCAD Electrical 2010 to już kolejna wersja programu z rodziny AutoCAD®, przeznaczona do tworzenia i modyfikowania systemów sterowania. Program został stworzony w celu ułatwienia i przyspieszenia pracy projektantów elektryków. Dzięki obszernym bibliotekom symboli i komponentów oraz zaimplementowaniu narzędzi, takich jak: automatyczne etykietowanie komponentów, generowanie raportów, czy kontrola błędów w czasie rzeczywistym znacznie skraca się czas potrzebny na tworzenie dokumentacji projektowej. Ponad to, dużo łatwiej uniknąć kosztownych błędów, których konsekwencją są najczęściej duże opóźnienia w fazie produkcyjnej.

W celu ujednolicenia wyglądu i obsługi programu w nawiązaniu do innych produktów należących do tej rodziny oprogramowania zmieniony został interfejs użytkownika. Funkcjonalność menu wstążkowego obejmuje teraz oprócz narzędzi zwykłego AutoCAD-a, również narzędzia specyficzne dla tworzenia i modyfikowania projektów systemów sterowania. Zakładki Project, Schematic, Panel, Reports, Import / Export Data, Conversion Tools mają swoje odpowiedniki w w/w menu. Wstążka zawiera narzędzia pogrupowane pod kątem określonych funkcji i zadań. Podstawowe operacje na plikach (Nowy, Otwórz, Zapisz) zgrupowane zostały w menu Przeglądarki.

Dodatkowo użytkownik ma możliwość wyboru poprzez przycisk znajdujący się na pasku dolnym jednego spośród trzech dostępnych w tej chwili obszarów roboczych. Pierwszy z nich (ACADE & 2D Drafting & Annotation) pozwala korzystać z narzędzi typowych dla programu AutoCAD Electrical, oraz standardowych narzędzi do tworzenia i opisywania rysunków w przestrzeni 2D. Dostęp do nich realizowany jest za pomocą menu wstążkowego.


Przeczytaj także

 

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

Katalog

Sparkrobots
Sparkrobots
Roździeńska 1B
40-382 Katowice
tel. 570 670 969

zobacz wszystkieO nas   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Polecane strony   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2022 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce