Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

3DEXPERIENCE World 2022: Dassault Systèmes ogłosiła zmiany na stanowiskach kierowniczych

-- środa, 09 luty 2022

Firma Dassault Systèmes ogłosiła podczas 3DEXPERIENCE World 2022 zmiany na stanowiskach kierowniczych. Gian Paolo Bassi, z powodzeniem sprawujący przez ostatnie 7 lat funkcję dyrektora generalnego SOLIDWORKS, będzie kierował strukturą 3DEXPERIENCE Works w Dassault Systèmes jako wiceprezes wykonawczy. Manish Kumar, odpowiedzialny za R&D w SOLIDWORKS od 2018 roku, rozszerzy zakres swojej odpowiedzialności o funkcję CEO SOLIDWORKS.

Te dwie nominacje pokazują zaangażowanie Dassault Systèmes w badania i rozwój SOLIDWORKS, jak również koncentrację na dostarczaniu wysokiej wartości dla społeczności użytkowników poprzez rozszerzoną ofertę 3DEXPERIENCE Works.

Nominacja Gian Paolo Bassiego jest następstwem wprowadzenia przez Dassault Systèmes w 2019 roku 3DEXPERIENCE Works jako portfolio rozwiązań chmurowych na platformie 3DEXPERIENCE, kierowanego do klientów SOLIDWORKS i firm średniej wielkości oraz ich ekosystemu. Bassi będzie kierował organizacją dedykowaną ciągłemu rozwojowi 3DEXPERIENCE Works i zwiększaniu wartości w obszarze innowacyjności.

Bassi posiada ponad 25-letnie doświadczenie w branży 3D, CAD i PLM. W Dassault Systèmes - od momentu dołączenia do firmy w 2011 roku - odegrał kluczową rolę w rozwoju i dywersyfikacji SOLIDWORKS. Jako CEO SOLIDWORKS, Bassi kierował rozwojem strategii produktu i technologii marek przeznaczonych dla komputerów stacjonarnych i chmury.  Wcześniej pełnił funkcję wiceprezesa ds. badań i rozwoju w firmie SOLIDWORKS. Dzięki doświadczeniu technologicznemu i współpracy ze społecznością użytkowników SOLIDWORKS był w szczególności odpowiedzialny za rozwój aplikacji chmurowych tej marki.

Nominacja Manisha Kumara oznacza kontynuację zaangażowania i nakładów Dassault Systèmes w badania i rozwój SOLIDWORKS, które są znakiem rozpoznawczym marki.  Kumar, jako wiceprezes R&D SOLIDWORKS, odegrał kluczową rolę w rozwoju strategii produktów i technologii SOLIDWORKS. Pełniąc dodatkowo funkcję dyrektora generalnego SOLIDWORKS, Kumar będzie przewodził budowie relacji między działem badawczo-rozwojowym, a społecznością użytkowników marki. Będzie również działał na rzecz przyspieszenia wdrażania  portfolio SOLIDWORKS.

Kumar dołączył do zespołu badawczo-rozwojowego SOLIDWORKS w 1998 roku jako programista. Miał kluczowy wkład we wczesny rozwój SOLIDWORKS w różnych obszarach, jak m.in. translatory, projektowanie powierzchni, modelowanie, szkicownik, złożenia i rysunki.  Kierował również rozwojem 3DEXPERIENCE w ramach działu badawczo-rozwojowego SOLIDWORKS i był kluczowym uczestnikiem transformacji, która wprowadziła SOLIDWORKS na ścieżkę innowacji w kierunku "przyszłości projektowania" dzięki współpracy z zespołem badawczo-rozwojowym Dassault Systèmes.

"Rozwój SOLIDWORKS, opierający się na jego innowacyjnej technologii, będzie kontynuowany i wzmocniony pod kierownictwem Manisha," powiedział Philippe Laufer, Executive Vice President, Global Brands, Dassault Systèmes. "To dzięki pracy Gian Paolo i Manisha, 3DEXPERIENCE Works znacząco się rozwinęło się i potrzebuje dedykowanego kierownictwa w roku 2022 i kolejnych latach”. 


Dassault Systèmes


Przeczytaj także

 

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

Katalog

Sparkrobots
Sparkrobots
Roździeńska 1B
40-382 Katowice
tel. 570 670 969

zobacz wszystkieO nas   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Polecane strony   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2022 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce