Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

39 turbin wiatrowych

-- niedziela, 01 lipiec 2007

GE Energy dostarczyło 39 turbin wiatrowych dla dwóch nowych farm wiatrowych zlokalizowanych w północnej Polsce, w okolicy Grudziądza i Malborka. Są to pierwsze projekty związane z dostawą turbin o mocy produkcyjnej 1,5 megawata, które GE realizuje w Polsce

Turbiny zwiększą krajową produkcję energii elektrycznej o 58,5 megawata energii. Zakupu energii pochodzącej z nowych elektrowni dokonywać będzie koncern energetyczny Energa SA.

Farma wiatrowa Kisielice w okolicy Grudziądza składa się z 27 turbin wiatrowych GE Energy o mocy 1,5 megawata. Pod względem liczby turbin Kisielice są największym zrealizowanym dotychczas projektem energii wiatrowej w Polsce. Instalacja ta jest obecnie w fazie rozruchu i pracuje tam już 26 turbin wiatrowych. Drugim przedsięwzięciem jest farma w okolicy Malborka, która składa się z 12 1,5-megawatowych maszyn GE Energy, które właśnie są montowane.

Turbiny wiatrowe na potrzeby obu farm zostały wyprodukowane przez zakłady GE Energy w Salzbergen w Niemczech. Oprócz dostawy urządzeń, w ramach obu projektów, GE Energy będzie świadczyć usługi instalacji, uruchomienia i serwisu.

Dotychczas na całym świecie zainstalowano już ponad 6 000 turbin GE o mocy 1,5 megawata.

Projekty Kisielice i Malbork realizuje firma Iberdrola Energia Odnawialna, która należy do hiszpańskiej spółki energetycznej Iberdrola. Jest to pierwszy przypadek współpracy firm GE i Iberdrola przy realizacji projektów wiatrowych na polskim rynku.

Iberdrola, jedna z wiodących spółek energetycznych na świecie, zajmuje się produkcją, przesyłem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej. Firma świadczy usługi 16 milionom klientów.


Przeczytaj także

 

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

Katalog

Sparkrobots
Sparkrobots
Roździeńska 1B
40-382 Katowice
tel. 570 670 969

zobacz wszystkieO nas   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Polecane strony   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2022 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce