Mechanizmy sukcesu we wdrażaniu systemów inżynierskich

  Marka CAxman jest dobrze znana na rynku konferencji inżynierskich.

  Najbliższa konferencja przeznaczona jest dla kadry kierowniczej oraz animatorów wdrożeń IT/CAx w przedsiębiorstwach. Dotychczas zrealizowane zostały następujące spotkania CAxman:

  1. “Komputerowe systemy inżynierskie w praktyce”, Mikołajki, 25-27 listopada 1998 r.

  2. II Międzynarodowa Konferencja “Komputerowe systemy inżynierskie w praktyce”, Hurghada, 22-29 kwietnia 1999 r.

  3. III Międzynarodowa Milenijna Konferencja ‘Komputerowe systemy inżynierskie w praktyce” Limassol, 16-23 października 2000 r. – Zastosowania technik internetowych w systemach inżynierskich.

  4. IV Konferencja “Integracja cyfrowa w praktyce”, Dahab, 22-29 kwietnia 2001 r.

  5. V Międzynarodowa Konferencja “Integracja cyfrowa w praktyce”, Hvar, 6-12 maja 2002 r.

  6. VI Międzynarodowa Konferencja “Postęp techniczny w praktyce”, Chalkidikí, 5-12 maja 2003 r.

  Pierwotnie tematyka konferencji poświęcona była głównie zagadnieniom inżynierskim (CAD/CAM/CAE) jako takim, koncentrowano się na rozwiązaniach CAD dla przemysłu.

   

  W miarę upływu czasu wzmocnieniu uległy wątki IT oraz zarządzania przedsiębiorstwem. Ostatecznie ramy konferencji CAxman opisać można sformułowaniem Computer Aided Managing, Planning, Design, Manufacturing. Kierunek tych zmian miał charakter ewolucyjny – jakość “sama w sobie” określonych systemów inżynierskich (który program lepszy…) przestawała być postrzegana jako miernik sukcesu inwestycyjnego, pojawiła się potrzeba określenia i obrazowania sprzężeń z resztą działań przedsiębiorstwa – jedynie w takim planie widoczne stawały się mechanizmy sukcesu wdrożeniowego.

  W efekcie, CAxman obecnie poświęcony jest nie tyle systemom inżynierskim jako takim, lecz mechanizmom i scenariuszom sukcesu wdrożeniowego takich systemów w realiach polskiego przemysłu.

  Zmianę charakteru konferencji podkreśliła nowa nazwa – miejsce “Komputerowych systemów inżynierskich w praktyce” zajęła “Integracja cyfrowa w praktyce”, a następnie “Postęp techniczny w praktyce”, obecnie jest to “Konkurencyjność w przemyśle”.

  Rozwój konferencji stał się możliwy dzięki życzliwości, poparciu i zaangażowaniu określonych osób, znanych i uznanych z branży. Zaowocowało to powstaniem Rady Programowej CAxman – w kolejności alfabetycznej:

  • Iwona Bartczak, CXO – Magazyn Kadry Zarządzającej
  • prof. dr hab. inż. Edward Chlebus – CAMMT, Politechnika Wrocławska
  • mgr inż. Andrzej Horodeński – Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji
  • prof. dr hab. inż. Jan P. Kaźmierczak – Politechnika Śląska
  • mgr inż. Tomasz Kwaśniewski – PROCHEM SA
  • Maciek Łabuz, Delphi Automotive Systems SA
  • mgr inż. Jan Michałowicz – CNPEP RADWAR WZR RAWAR SA
  • dr inż. Jan Parczewski – koordynator programu, AutoR KSI
  • mgr inż. Tomasz Romanowski – ALSTOM Power
  • prof. dr hab. inż. Eugeniusz Rusiński – Politechnika Wrocławska
  • mgr inż. Adam Schuetz – koordynator programu, AutoR KSI
  • mgr inż. Mariusz Szlom – koordynator zagadnień integracji cyfrowej, ATUTOR IC
  • dr inż. Stefan Tomaszek – sekretarz Rady Programowej, Politechnika Warszawska
  • prof. dr hab. inż. Jerzy Wróbel – przewodniczący Rady Programowej, Politechnika Warszawska

  Najblizsza VII edycja CAxman realizowana będzie 19-22 września br. Temat przewodni bieżącej edycji konferencji to konkurencyjność w przemyśle postrzegana jako mechanizm napędowy rozwoju i zyskowności w przedsiębiorstwie.

  Sesje konferencji:

  • Trendy i perspektywy w branży
  • Biznes: nowe technologie czy nowe pomysły
  • Czy z nami leci pilot: kto odpowiada za rozwój

  Miejsce: Dom Pracy Twórczej Polskiej Akademii Nauk w Wierzbie na Mazurach Wierzba, 12-222 Wejsuny, www.wierzba.com.pl, laureat konkursu “Wymarzony ośrodek szkoleniowo-konferencyjny “

  Temat: Konkurencyjność w przemyśle – sukcesy i bariery

  Całość programu ma charakter praktyczny – nie teoriopoznawczy, jest wzbogacona tradycyjnie o atrakcyjny program towarzyszący.

  Cytując za CXO – Magazynem Kadry Zarządzającej:

  “CAxman jest, według opinii uczestników, swoistym ewenementem na rynku konferencji – łączy on w równych proporcjach dobrej klasy poznawczy element informatycznoinżynierski oraz atrakcje rekreacyjno-turystyczne. Potwierdza się stara prawda, że im trudniejsze do spożycia jest danie, tym ważniejsze jest jego podanie.”

  Na stronie www.caxman.com.pl znajduje się program, formularz rejestracyjny oraz opis dotychczasowych edycji konferencji. Ze względu na tradycyjnie duże zainteresowanie konferencjami CAxman, organizatorzy polecają wcześniejsze rezerwowanie miejsc.