Libner-Trojan Sp. J. uruchamia na rynku polskim najnowocześniejszą linię do sortowania i pakowania owoców w Polsce

Spółka Libner-Trojan uruchomiła we wrześniu dwie najnowocześniejsze linie do wodnego sortowania jabłek francuskiej firmy Maf Roda, lidera technologii sortowania i pakowania owoców i warzyw na świecie.

Sercem większej z tych dwóch instalacji, znajdującej się w firmie Nasz Sad koło Grójca, jest sortownica najnowszej generacji POMONE III wyposażona w sortownik optyczny GLOBALSCAN. Maszyna umożliwia sortowanie jabłek pod względem wagi, wielkości, koloru i kształtu oraz, co jest całkowitą nowością w Polsce, także i uszkodzeń. Linie tej generacji pozwalają również na sortowanie owoców pod względem zawartości cukru i ich jędrności.

Opróżnianie i napełnianie skrzyniopalet odbywa się bezpośrednio w wodzie, co minimalizuje ryzyko uszkodzeń. Urządzenie posiada 28 kanałów wodnych umożliwiających otrzymanie do 25 różnych produktów. Kanały wyposażone są w najnowszy system filtrów (filtracja mechaniczna i chemiczna), dzięki czemu okres wymiany wody wydłużony został z 3 tygodni do 6 miesięcy. Optymalizacja pracy napełniarki wodnej z systemem wiru wodnego vortex, następuje dzięki zastosowaniu tak zwanego systemu kanałów dynamicznych.

Maksymalna szybkość analizy jabłek pod kamerami GLOBALSCAN VISION (zespół 4 kamer na jedną ścieżkę: 2 wizyjnych i 2 infrared) wynosi 12,5 owoców/sekundę. Dokładność ważenia równa jest +/- 1g. Całkowita wydajność samej sortownicy, liczona w tonach na godzinę, przy średniej masie owoców 130 gram wynosi 16,5 tony.

Skrzyniopalety z przesortowanym towarem obsługiwane są przez w pełni automatycznego robota suwnicowego typu ROBOBIN.

Wyłącznym przedstawicielem firmy Maf Roda w Polsce jest spółka Libner-Trojan z siedzibą w Karczewie, ul. Wyszyńskiego 14. Informacji udziela: Sławomir Trojan, tel. 600 309 818, (22) 795-0808, email: maf@coolex.pl,www.maf-roda.com