Laserowe trakery FARO ION dla Volkswagena

Dział konstrukcji i budowy narzędzi do produkcji samochodów Volkswagen już następnego dnia po prezentacji nowego trakera FARO zakupił cztery systemy Laser Tracker FARO ION.

Dział konstrukcji i budowy narzędzi do produkcji samochodów Volkswagen AG stosuje na całym świecie laserowe trakery FARO ION do pomiaru i kontroli urządzeń do produkcji karoserii VW. 

– Długoletnie, przynoszące sukcesy zastosowanie laserowych trakerów FARO sprawiło, że ponownie wybraliśmy FARO w ramach realizacji nowej koncepcji produkcji zsynchronizowanej. Traker ION pojawił się we właściwym momencie, gdyż jego zwiększona dokładność spełnia podwyższone wymagania. Celem produkcji zsynchronizowanej w Volkswagenie jest m.in. także standaryzacja techniki przenośnych urządzeń pomiarowych w koncernie. Umożliwi nam to elastyczną wymianę personelu oraz wyposażenia w obrębie całej Europy – objaśnia Peter Wulf, odpowiedzialny za warsztaty działu konstrukcyjnego w Volkswagenie.

FARO, dostawca przenośnych rozwiązań w zakresie techniki pomiarowej i obrazowania, zaprezentował 23 września nowy laserowy traker ION. FARO Laser Tracker ION może być bardzo szeroko stosowany w najróżniejszych branżach.

Wykonuje pomiary o bardzo wysokiej dokładności wyników, oferuje udoskonalone metody pomiaru współrzędnych oraz umożliwia zupełnie nowe metody produkcji.