Konferencja dla Narzędziowni organizowana przez Siemensa

  5 listopada 2009 w hotelu Qubus w Katowicach odbędzie się konferencja przedstawiająca na praktycznych przykładach nowoczesne oprogramowanie wspomagające zarządzanie narzędziownią oraz parkiem maszynowym. Konferencja jest współorganizowana przez Siemens, Siemens PLM Software oraz Siemens IT Solutions and Services.

  Konferencja adresowana jest do przedstawicieli firm produkcyjnych z sektora motoryzacyjnego, zbrojeniowego, maszynowego, tworzyw sztucznych, energetycznego, AGD oraz firm stosujących obrabiarki, frezy, noże tokarskie i inne narzędzia do obróbki.

  Podczas konferencji poruszonych zostanie kilka aspektów procesu produkcyjnego, takich jak: gospodarka narzędziowa, zarządzanie oprzyrządowaniem czy nadzór nad parametrami pracy obrabiarek CNC. Prezentowane oprogramowanie zarządza narzędziowniami wielodziałowymi, inwentaryzuje narzędzia oraz analizuje stopień ich użycia. Jednocześnie, oprogramowanie to ułatwia pracę wydawalni narzędzi, automatycznie identyfikując frezy, noże, itp. poprzez kody paskowe i etykiety radiowe (RFID). Na stanowisku ze sterowaniem Sinumerik 840 DSL będzie można zobaczyć, jak prezentowane rozwiązania działają w praktyce.

  W konferencji wezmą udział specjaliści z zagranicy – Mark Brehme z Siemens AG oraz Corsin Buerer z Siemens PLM Software (prezentacje będą tłumaczone na język polski). Po konferencji wszyscy goście zaproszeni są na lunch (specjały z menu szefa kuchni hotelu Qubus), podczas którego w swobodnej atmosferze będzie można podjąć dyskusję na tematy poruszone w wystąpieniach.

  Więcej informacji oraz rejestracja na stronie http://www.plm.automation.siemens.com/pl_pl/about_us/events_webinars/narzedziownie.cfm

  Udział w konferencji jest bezpłatny, wymaga jednak wcześniejszej rejestracji.