Kim są nasi czytelnicy?

  WYNIKI ANKIET

  Zainteresowanie czasopismem Design News przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Codziennie nasza redakcyjna koleżanka, odpowiedzialna za sprawy prenumeraty, dodaje do bazy danych kilkanaście nowych rekordów. I chociaż ankieta na łamach naszego magazynu ukazała się do tej pory zaledwie dwa razy (nie licząc obecnego wydania), napływ odpowiedzi od Państwa w takich ilościach nakłonił nas do podjęcia próby stworzenia portretu przeciętnego czytelnika naszego pisma. Stało się to także doskonałą okazją do sprawdzenia, czy rzeczywiście trafiamy do właściwego odbiorcy. Prosimy nie zrozumieć nas źle – pismo jest otwarte dla wszystkich osób związanych w jakikolwiek sposób z inżynierią, ale… dedykowane inżynierom projektantom z branży OEM.

  Kim jesteście, drodzy Czytelnicy?

  Mieszkańcami województwa śląskiego (blisko 20%) i mazowieckiego (16%). Pracujecie na stanowiskach konstruktorów (40%) w firmach związanych z produkcją (64%), głównym produktem są maszyny i urządzenia (blisko 35%), podzespoły (prawie 22%), ale także same projekty urządzeń (ponad 19%).

  Pragniecie, aby na naszych łamach pojawiała się problematyka związana z oprogramowaniem inżynieryjnym (CAD, CAM, FEA itp.), projektowaniem maszyn i urządzeń dla przemysłu, ale także… innowacjami w inżynierii – najlepiej z całego świata.

  W miarę naszych możliwości postaramy się spełniać Państwa oczekiwania. (ms)

  Wszelkie sugestie i uwagi prosimy przesyłać

  na adres redakcji: ms@designnews.pl

  lub redakcja@designnews.pl

  Czytelnictwo wg województw

  Główne produkty wytwarzane w firmach naszych czytelników

  Rodzaj podstawowej działalności

  Działalność badawczo-rozwojowa w firmach naszych czytelników

  Czytelnictwo wg stanowisk