INFINITY – move the air power

  WYSPA zaworowa

  Ostatnio wrocławska Firma Pneumat System poszerzyła swoją ofertę o kolejną nowość – instalacje sprężonego powietrza INFINITY. Dotychczas stosowane technologie budowy instalacji sprężonego powietrza mają liczne wady: instalacje stalowe korodują i są skomplikowane w montażu, instalacje z PP odkształcają się pod wpływem zmian temperatury, wymagają specjalnego sprzętu do zgrzewania oraz są mało odporne na uszkodzenia mechaniczne.

  System INFINITY składa się z precyzyjnych rur aluminiowych oraz pełnego asortymentu szybkozłączy i uchwytów do ich montażu. Szczególną cechą systemu INFINITY jest łatwość montażu – rurę po skróceniu do właściwego wymiaru wystarczy wetknąć w szybkozłączkę i przykręcić do ściany za pomocą uchwytów (szeroka gama).

      INFINITY – fragment instalacji

  Istotną cechą poprawiającą komfort użytkowania instalacji jest opatentowany rodzaj trójników – zejść do odbiorników sprężonego powietrza. W systemie INFINITY w trójniku następuje oddzielenie sprężonego powietrza od kondensatu często skraplającego się w rurociągach powietrznych. Rozwiązanie to znacznie poprawia jakość sprężonego powietrza, obniżając równocześnie ryzyko uszkodzenia odbiorników pneumatycznych. Ma to szczególne znaczenie w przypadku lakierni, wypalarek plazmowych oraz skomplikowanych automatów pneumatycznych.

  System INFINITY składa się z rur o zakresach średnic od 25 do 63 mm.

  www.pneumat.com.pl