Forum Nowoczesnych Technologii w Warszawie

W dniach 26-27 listopada odbyło się w Warszawie I Ogólnopolskie Forum Nowoczesnych Technologii.

Forum Nowoczesnych Technologii to impreza o charakterze targów połączonych z seminariami prowadzonymi równocześnie w dwóch salach wykładowych Wydziału SIMR Politechniki Warszawskiej.

W ramach seminariów odbyły się wykłady prowadzone przez pracowników naukowych Politechniki Warszawskiej oraz prezentacje multimedialne nowatorskich rozwiązań technologicznych oferowanych przez poszczególnych wystawców.

Na stoiskach ekspozycyjnych zaprezentowali się uznani producenci i dystrybutorzy maszyn i urządzeń przemysłowych, firmy oferujące oprogramowania do projektowania i analizowania produktów oraz programy wspomagające procesy wytwórcze, a także dostawcy innych urządzeń mających swój udział w pełnym procesie projektowania i wytwarzania produktów, m.in. urządzenia pomiarowe, scannery 3D, drukarki wielkoformatowe i stacje robocze.

 

W trakcie dwudniowego Forum odbyły się warsztaty szybkiego projektowania pod nazwą MODELMANIA. Zaprezentowano także w praktyce działanie urządzeń pomiarowych i skanujących oraz drukujących w technologii 3D.