Flesz

  Podłączanie innych, dodatkowych urządzeń, staje się coraz łatwiejsze. Poniżej przedstawiono 5 urządzeń, które udowadniają, jak jest to proste 


  POJEDYNCZE ZŁĄCZE WIDEO I AUDIO

  Telewizor plazmowy Samsung hp-R4262 działający w telewizyjnym systemie wysokiej rozdzielczości

  Oprócz wysokiej jakości obrazu telewizory działające w systemie wysokiej rozdzielczości (hDTV), jak na przykład telewizor plazmowy hP-R4262, są wyposażone w wiele złączy ułatwiających ich podłączenie do urządzeń zewnętrznych. Jednym z najnowszych rozwiązań jest złącze hDmI (high-Definition multimedia Interface) służące do cyfrowego przekazywania sygnału wideo o wysokiej rozdzielczości. Wielu czołowych producentów elektroniki użytkowej określiło to złącze jako cyfrowy interfejs następnej generacji dla urządzeń elektroniki użytkowej. złącze hDmI przesyła zarówno sygnał wideo, jak i audio oraz posiada odpowiednią szerokość pasma dla przyszłych udoskonaleń.

  Przypominające złącze USB, złącze hDmI jest mniejsze niż złącze DVI (Digital Visual Interface), które obsługuje tylko sygnał wideo o wysokiej rozdzielczości.


  ZŁĄCZE USB W SAMOCHODZIE

  Radioodtwarzacz delphi Grundig S1010 USB

  Dzięki wbudowanemu złączu uSB cyfrowy radioodtwarzacz S1010 uSB pozwala użytkownikom sterować podłączonym odtwarzaczem mP3 bezpośrednio za pomocą przycisków sterowania urządzenia. Kabel uSB o długości 80 cm pozwala przechowywać dodatkowe urządzenie cyfrowe w schowku lub w innym pobliskim miejscu. urządzenie S1010 uSB jest wyposażone w inne złącza, które zwiększają jego funkcjonalność. Dzięki dwóm złączom wyjściowym dźwięk może być również wzmacniany za pomocą zewnętrznych wzmacniaczy. złącze AuX IN pozwala zwiększyć pojemność pamięci za pomocą zewnętrznego dysku twardego. Pilot zdalnego sterowania o wielkości karty kredytowej umożliwia uzyskanie dostępu do głównych funkcji urządzenia audio z dowolnego miejsca w samochodzie.


  ZŁĄCZE Z 3 CZUJNIKAMI

  Kodownik przyrostowy TurCk firmy kübler

  mający głównie zastosowania fabryczne, takie jak transport bliski i przeładunek materiałów, systemy przenośników, sterowanie procesem i zarządzanie siecią Web, kodowniki przyrostowe TuRcK firmy Kübler zwiększyły wartość znamionową do 12 000 obrotów na minutę i odpowiedzi częstotliwościowe do 300 khz. urządzenia wykorzystują 12-pinowe złącze eurofast m12 zaprojektowane specjalnie dla kodownika. Jako część przewodu e-WKc 8T-PX3-930-… ukształtowane pod kątem prostym półprzezroczyste złącze jest wyposażone w trzy diody świecące leD, które wskazują kanały A, B i z. Przewód wykorzystuje odporny mechanicznie, elastyczny kabel PcV zaprojektowany tak, aby mógł wytrzymać ponad 2 miliony cykli zginania.


  ZŁĄCZE ZAWORU

  Zawory miniaturowe Festo Mh1

  Zaprojektowane do pracy w pomieszczeniach zamkniętych miniaturowe zawory mh1firmy Festo mają szerokość tylko 10 mm. Wersje 2/2 lub 3/2 są kompatybilne z asortymentem siłowników kompaktowych Festo, rozruszników obrotowych i prowadnic. W przypadku zamontowania na przewodzie rurowym rozgałęźnym do 24 zaworów, złącza mogłyby stać się zbyt skomplikowane. Inżynierowie firmy Festo wykorzystali złącze sub-D, aby uzyskać kompaktowy, schludny zespół zaworu i uniknąć wystających przewodów. złącze jest częścią opcji projektu, który zapewnia ochronę zgodną z normą eN 605229. Szybko przełączające się zawory (czas odpowiedzi 4 milisekundy) są przeznaczone dla lekkich zestawów, technologii medycznej, półprzewodników i procesów przemysłowych. 


  ZŁĄCZE SERWOMOTORA

  System antriebstechnik dresden (Sad) gmbh Servomotor

  Serwomotory SAD obejmują jednostki o mocy od kilku do kilkuset kW. Jedno z urządzeń firmy wykorzystuje pojedyncze złącze cm3 z firmy ITT cannon zamiast dwóch tradycyjnych złącz okrągłych. mając na celu uzyskanie serwomotorów wielkości poniżej 100 mm i rozmiarach kołnierza 60 x 60 mm lub mniejszych, złącze zapewnia ruchomą osłonę przed ruchomą metalową ścianą, która oddziela część sygnałową od zasilającej. Poza tym, że złącze to jest mniejsze od konwencjonalnych złączy okrągłych, jest ono również o 50% lżejsze. Projekt urządzenia przewiduje proste złącze dla szybkiej instalacji, nie wymagające konserwacji.


   

  Autor: TEKST: RANDY FRANK