FIA wybiera Siemens jako oficjalnego dostawcę oprogramowania PLM do zrównoważonego rozwoju

Portfolio Siemens Xcelerator pomoże Międzynarodowej Federacji Samochodowej (FIA) i jej mistrzostwom w poprawieniu równowagi ekologicznej w sportach motorowych.

Firma Siemens Digital Industries Software ogłosiła dziś, że Międzynarodowa Federacja Samochodowa (FIA), organ zarządzający światowymi sportami motorowymi i federacja wiodących organizacji motoryzacyjnych na świecie, wybrała firmę Siemens jako „Oficjalnego dostawcę oprogramowania PLM do zrównoważonego rozwoju” i przyjęła rozwiązania z oferty Siemens Xcelerator do współpracy z zespołami F1 oraz do wspierania FIA i jej mistrzostw, w tym F1, w działaniach na rzecz zrównoważonego rozwoju.

FIA rozpocznie wdrażanie portfolio Siemens Xcelerator, co umożliwi projektowanie pojazdów i przepisów ograniczających zużycie energii oraz poziom emisji. Dzięki tej współpracy Siemens będzie wspierać FIA w osiąganiu celów zrównoważonego rozwoju poprzez innowacyjne myślenie, pionierskie podejście do sportów motorowych i nowe osiągnięcia technologiczne, które mogą mieć wpływ na cały przemysł motoryzacyjny. 

„W związku z tym, że innowacyjność i zrównoważony rozwój to dwie najważniejsze zasady przewodnie FIA, cieszymy się, że możemy powitać firmę Siemens jako oficjalnego dostawcę i przyjąć jej rozwiązania w zakresie oprogramowania do realizacji koncepcji zrównoważonego rozwoju w naszej pracy nad Formułą 1 i innymi sportami motorowymi” – powiedział Mohammed Ben Sulayem, prezes FIA. „Innowacyjna współpraca, taka jak ta, podkreśla nasze zobowiązanie do osiągnięcia zerowej emisji dwutlenku węgla do 2030 roku”. 

„Sporty motorowe i zrównoważony rozwój brzmią jak dwie sprzeczne koncepcje. Można je jednak połączyć, wykorzystując do tego odpowiednie technologie. Jeśli sporty motorowe osiągną neutralność węglową, to będzie to mogła zrobić każda branża. Dzięki tej współpracy chcemy wpłynąć na ich postrzeganie przez społeczeństwo i promować zrównoważoną mobilność. Cieszymy się, że zostaliśmy wybrani jako oficjalny dostawca, który pomoże FIA w realizacji celów zrównoważonego rozwoju” – powiedział Cedrik Neike, członek zarządu Siemens AG i dyrektor generalny Digital Industries.

Po osiągnięciu neutralności węglowej i uzyskaniu certyfikatu ISO14001:2015 w 2021 roku, FIA nadal bada nowe obszary rozwoju. Nowa inicjatywa rozszerza współpracę Siemens z FIA i opiera się na wcześniejszej współpracy i projektach, w ramach których dokonano transformacji cyfrowej w FIA i zastosowano doświadczenie i innowacje firmy Siemens w celu poprawy mobilności miejskiej, bezpieczeństwa, wydajności, przystępności, dostępności i niezawodności.

W 2019 roku FIA i Siemens pracowały wspólnie nad poprawą bezpieczeństwa rajdów samochodowych, badając, w jaki sposób technologia wykrywania pieszych w pojazdach autonomicznych może zostać wykorzystana do identyfikacji miejsc niebezpiecznych dla widzów. Następnie w 2020 roku firma Siemens pomogła klubom członkowskim FIA w opracowaniu podejścia opartego na dowodach w celu wspierania wdrażania polityki mobilności.

Siemens Digital Industries Software