EuroBLECH 2008

EuroBLECH 2008: Wielkie wydarzenie w dziedzinie tłoczenia blach

W dniach 21-25 października br. w Hanowerze, Niemcy, odbędzie się EuroBLECH – XX Międzynarodowe Targi Technologii Tłoczenia Blach. Podczas ich trwania swoje innowacyjne produkty i usługi przedstawi 1495 wystawców z całego świata.

Przestrzeń wystawowa EuroBLECH 2008, o powierzchni 87 000 m2, jest już w całości zarezerwowana. Po raz pierwszy w historii, wystawa obejmie osiem hanowerskich hal wystawowych. Wiodące targi tłocznictwa urosły o 14% pod względem powierzchni wystawowej, o 6% pod względem liczby wystawców, jak również nieznacznie o procent gości spoza Niemiec, który wynosi obecnie 44%. Obok Niemiec, największą liczbą wystawców mogą poszczycić się Włochy. W tym roku jeszcze więcej włoskich firm zapowiedziało swoją obecność. Ponadprzeciętny wzrost wystawców zanotowano również z Holandii, Hiszpanii, Austrii i Turcji. Byłe nowe państwa członkowskie UE stały się nieodzowną częścią targów. Jeśli chodzi o wystawców spoza Europy, na EuroBLECH zanotowano wzrost uczestnictwa firm z USA, Chin i Tajwanu.

Odwiedzający będą mogli zapoznać się z międzynarodowym asortymentem wyrobów i usług obejmujących cały łańcuch technologiczny tłoczenia blach. Wystawione będą maszyny i narzędzia w nowoczesnej technologii, jak również te konwencjonalne. W szczególności rozwinął się sektor technologiczny rozdzielania, tłocznictwa elastycznego, mocowania i technologii narzędzi, przez co podział sal wystawowych musiał zostać nieznacznie zmieniony.

Szczegółowe informacje nt. targów dostępne są na stronie www.euroblech.com