CZUJNIK DO ANALIZY OPTYCZNEJ FIRMY SCHUNK

    SCHUNK SRV jest inteligentnym czujnikiem przeznaczonym do przemysłowej analizy optycznej, który bez dodatkowych urządzeń peryferyjnych może wykonywać wiele zadań analizy optycznej.

    Czujnik SRV łączy w kompaktowej obudowie, oprócz kamery i obiektywu, oświetlenie diodowe LED i elektronikę do analizowania danych wraz z oprogramowaniem i interfejsami. W najprostszym przypadku wystarczy podłączyć czujnik do zasilania i zaprogramować go przy pomocy dwóch przycisków. Po zaprogramowaniu czujnik wysyła sygnał przewodem sterującym i sygnalizuje na przykład, czy wymagany element jest na swoim miejscu, czy go brakuje.

    Czujnik SRV charakteryzuje się wysoką rozdzielczością 720 x 480 dpi (WVGA) i pracuje z prędkością 60 klatek na sekundę. Do wyboru są trzy odległości robocze z różnymi wielkościami pola obrazu. Do komunikacji służą zintegrowane przemysłowe gniazda I/O oraz wyjścia analogowe i łącze USB 2.0 do interfejsu wizualizacji (GUI). Transmisja wyników kontroli może odbywać się interfejsem szeregowym. Kompaktowa obudowa o wymiarach 64 x 64 x 79 mm znajduje się w klasie ochrony IP67 i przyczynia się znacznie do wysokiej kompatybilności elektromagnetycznej.

    Dla zastosowań w ograniczonych przestrzeniach czujnik SRV wyposażony jest w kamerę umieszczoną w oddzielnej obudowie o wymiarach 27,5 x 30 x 30 mm. Sama głowica kamery jest tak mała, że można ją wbudować w chwytak. Firma SCHUNK oferuje od pierwszego kwartału 2008 chwytaki typoszeregu PGNplus, PGB, PZN-plus i PZB lub JGP i JGZ od wielkości 80, także z zintegrowanym czujnikiem SRV. Użytkownicy mają w ten sposób między innymi możliwość połączenia procesów sortowania i kontroli jakości lub – w przypadku pozycjonowania chwytaków – osiągnięcia dokładności, która w przeciwnym wypadku mogłaby być realizowana tylko przy wysokich nakładach mechanicznych.

    www.schunk.com