Autodesk wprowadza najnowsze portfolio rozwiązań 2012 dla przemysłu

Autodesk przedstawił najnowsze portfolio rozwiązań do projektowania 3D dla przemysłu. Obejmuje ono nowy pakiet Autodesk Product Design Suite który sprawia, że oferowane programy do projektowania, wizualizacji i symulacji są łatwiejsze do wdrożenia, użytkowania i utrzymania. Pełne portfolio rozwiązań Autodesk do tworzenia cyfrowych prototypów pomaga projektować i konstruować lepsze, bardziej przyjazne dla środowiska produkty, obniżać koszty ich rozwoju i szybciej wprowadzać je na rynek.

„Projektowanie i realizacja nawet złożonych projektów nie będzie stanowiła problemu, jeśli połączymy funkcje projektowe Autodesk Inventor z możliwościami wiodących na świecie rozwiązań Autodesk do wizualizacji i symulacji” – powiedział Robert „Buzz” Kross, wiceprezes Manufacturing Industry Group Autodesk. „Nasi klienci muszą tworzyć wyjątkowe produkty bardziej wydajnie. Nowy pakiet Autodesk Product Design Suite ułatwia producentom osiągnięcie tego celu”.

Nowy pakiet rozwiązań Autodesk do tworzenia cyfrowych prototypów zapewnia wysoką jakość i innowacyjność projektów Autodesk Product Design Suite  jest nowym, uniwersalnym i przystępnym kosztowo rozwiązaniem do tworzenia nowatorskich produktów. Nowy pakiet Autodesk, zawierający programy do projektowania, wizualizacji i symulacji dla  branży przemysłowej, umożliwia sprawne wprowadzanie elementów innowacyjnych oraz szybsze reagowanie na zmieniające się wymagania rynku, na każdym etapie tworzenia produktu. Autodesk Product Design Suite daje również znaczące oszczędności – jest łatwiejszy do wdrożenia, użytkowania i utrzymania niż pojedyncze produkty.

Autodesk oferuje trzy wersje Product Design Suite:

  • Product Design Suite Standard – podstawowe narzędzie do projektowania koncepcyjnego i rysowania, obejmujące: AutoCAD Mechanical, Autodesk Showcase, Autodesk Sketch Book Designer, Autodesk Vault i Autodesk Mudbox.
  • Product Design Suite Premium – zoptymalizowane narzędzie do tworzenia cyfrowych prototypów i wizualizacji zapewniające maksymalną wydajność, zawierające pakiet Standard oraz programy Autodesk Inventor i Autodesk 3ds Max Design.
  • Product Design Suite Ultimate – zaawansowane narzędzie do tworzenia złożonych powierzchni, symulacji oraz projektowania części z tworzyw sztucznych dla uzyskania najwyższej jakości produktów, zawierające wszystkie narzędzia pakietu Premium oraz programy Autodesk Inventor Professional i Autodesk Alias Design.

– „Połączenie Autodesk Inventor Professional z oprogramowaniem używanym przy produkcji najwyższej klasy filmów i prezentacji interaktywnych pozwala nam tworzyć efektowne wizualnie i dynamiczne rozwiązania inżynierskie dla projektantów i inżynierów” — uważa Carl Maas, dyrektor działu CAD/usług inżynierskich w L-3 Communications, Power Paragon, Inc. „Nowy pakiet Autodesk Product Design Suite umożliwia tworzenie, weryfikowania i udostępnianie projektów cyfrowych z większą pewnością siebie przy jednoczesnym skróceniu czasu projektowania”.

Wprowadzony w 2010 roku i zaktualizowany w tym roku pakiet Autodesk Factory Design Suite 2012 jest rozwiązaniem do planowania i optymalizacji układu fabryk, pomagając producentom w podejmowaniu trafnych decyzji na podstawie cyfrowego modelu układu fabryki, przy jednoczesnej oszczędności czasu i pieniędzy. Jest to również niepowtarzalne połączenie funkcjonalności programów AutoCAD Architecture i Autodesk Inventor z potężnym narzędziem do wizualizacji i analizy – Autodesk Navisworks oraz usprawniającym współpracę oprogramowaniem Autodesk Vault. Nowościami w pakiecie 2012 są programy AutoCAD Mechanical do automatyzacji mechanicznych zadań CAD oraz 3ds Max Design and Showcase do uatrakcyjniania komunikacji i ofert.