Autodesk rozszerza ofertę oprogramowania BIM do analizy konstrukcyjnej

  Firma Autodesk poinformowała o rozszerzeniu oferty rozwiązań do modelowania informacji o budynku (BIM) o dwa nowe programy do analizy konstrukcyjnej przeznaczone dla inżynierów konstrukcyjnych oraz  oparte na technologii zakupionej przez Autodesk od firmy Robobat. Programy Autodesk Robot Structural Analysis 2009 i Autodesk Robot Structural Analysis Professional 2009 są ściśle zintegrowane z programem do modelowania informacji o budynku – Revit Structure 2009. Nowe rozwiązania pomagają inżynierom konstrukcyjnym korzystającym z Autodesk Revit w bezproblemowej analizie złożonych konstrukcji.

  Autodesk Robot Structural Analysis oraz Autodesk Robot Structural Analysis Professional są uzupełnieniem platformy Revit Structure 2009. Rozwiązania oferują klientom firmy Autodesk bezproblemową integrację modelowania informacji o budynku BIM na każdym etapie procesu, od projektowania, poprzez analizę, aż po produkcję.

  Autodesk Robot Structural Analysis Professional dostarcza skalowalne narzędzie analityczne. Jest ono dostosowane do specyfiki kraju, posiada 15 wersji językowych oraz 60 norm projektowania do przeprowadzania analiz wielu rodzajów konstrukcji, takich jak budynki, mosty, konstrukcje lądowe i specjalne. Funkcje analizy konstrukcyjnej zawierają zaawansowane modelowanie i auto-siatkowanie, szybsze i dynamiczne analizatory oraz zintegrowane moduły do projektowania zbrojonego betonu i stali konstrukcyjnej.

  Ulepszony przepływ pracy

  Autodesk Robot Structural Analysis Professional oferuje inżynierom konstrukcyjnym interoperacyjność, która poprzez lepszą współpracę z architektami i przedstawicielami innych branż usprawnia realizację projektu.

  Wraz z BIM Autodesk Robot Strtuctural Analysis Professional wprowadza elastyczny interfejs pracujący w 3d oraz dwukierunkowe połączenie z programami Revit Structure, AutoCAD Structural Detailing 2009 oraz rozszerzeniami platformy Revit. Upraszcza to komunikację oraz współpracę licznych zespołów w ramach różnych faz projektu, co oszczędza czas i eliminuje błędy.

  Szybsze obliczenia

  Funkcje analizy oraz zaawansowanego auto-siatkowania zapewniają szybsze środki radzenia sobie z najbardziej złożonymi symulacjami i obliczeniami modelowymi. Autodesk Robot Structural Analysis Professional uzyskuje wyniki obliczeń w przeciągu minut a nie godzin, z nieliniowymi i dynamicznymi algorytmami do najbardziej wymagających i złożonych konstrukcji. Dzięki temu inżynierowie mogą w prosty sposób analizować różne projekty i wprowadzać wczesne zmiany w wyglądzie projektów i ich działaniu w świecie rzeczywistym.

  Interoperacyjność

  Poprzez otwarty interfejs programowania aplikacji (API) Autodesk Robot Structural Analysis Professional dostarcza wszechstronne, skalowalne i dostosowane do specyfiki kraju rozwiązanie analityczne do wielu rodzajów konstrukcji, takich jak budynki, mosty, konstrukcje lądowe i specjalne. Rozwiązanie to można zintegrować z innymi aplikacjami zewnętrznymi używanymi w projekcie. Analizę konstrukcyjną można przeprowadzić w jednym z języków, a jej wynik przedstawić w innym.

  Dostępność

  Autodesk Robot Structural Analysis 2009 oraz Autodesk Robot Structural Analysis Professional 2009 są już dostępne.

  Więcej informacji na stronie www.autodesk.pl/robot