Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Zrównoważony rozwój jest warunkiem długoterminowego sukcesu

-- środa, 20 marzec 2019

Danfoss, światowy lider rynku technologii chłodnictwa, klimatyzacji, ogrzewania i napędów elektrycznych, opublikował Raport zrównoważonego rozwoju za rok 2018.

Ochrona środowiska i dbałość o zrównoważony rozwój przestały być domeną tylko ekologów i organizacji pozarządowych. To obecnie również temat bardzo ważny dla biznesu – zwłaszcza w działaniach zewnętrznych (CSR-owych), jak i wewnątrz organizacji. To również bardzo istotne zagadnienie biznesowe, zwłaszcza dla firm, które oferują produkty wspierające zrównoważony rozwój, efektywność energetyczną, ograniczenie wpływu na zmiany klimatu…. Przykładem takiej firmy jest Danfoss.

Efektywność energetyczna jest częścią korporacyjnego DNA firmy i jest przedmiotem zainteresowania Danfoss od jego powstania w 1933 roku. Dzięki swoim produktom i usługom grupa technologiczna wnosi istotny wkład w realizację celów zrównoważonego rozwoju ONZ. Firma daje dobry przykład: od 2007 roku Danfoss zmniejszył zużycie energii o 43 procent, a emisje CO2 o 25 procent. Do 2030 r. zużycie energii ma zostać zmniejszone o połowę w porównaniu z 2007 r.

„Zrównoważony rozwój jest kluczową kwestią dla całej planety, dla nas wszystkich, ale także dla finansowego sukcesu naszej firmy. Danfoss odgrywa ważną rolę w promowaniu efektywności energetycznej, elektryfikacji ii transformacji ku gospodarce niskoemisyjnej. Dzięki naszym produktom i rozwiązaniom wspieramy zrównoważony rozwój światowej gospodarki. Poprzez optymalizację naszej własnej produkcji i usług, Danfoss daje dobry przykład - łącząc sens biznesowy ze zdrowym rozsądkiem.” - powiedział Kim Fausing, prezes i dyrektor generalny Danfoss.

Danfoss wspiera cele zrównoważonego rozwoju ONZ

Dzięki energooszczędnym produktom i usługom Danfoss wspiera cele zrównoważonego rozwoju ONZ. Szczególny nacisk położony jest na cztery z nich, ściśle powiązane z podstawową działalnością firmy:

- zgodnie z SDG 6 (Clean Water and Sanitation), Danfoss oferuje rozwiązania w zakresie gospodarki wodą
i ściekami, które optymalizują i zmniejszają zużycie energii.

- jako jeden z wiodących światowych dostawców energooszczędnych technologii, Danfoss wspiera SDG 7 (Affordable and Clean Energy) w obszarach takich jak ogrzewanie i klimatyzacja oraz e-mobilność.

- do 2030 r. 1,5 miliona więcej osób będzie mieszkać w miastach na całym świecie niż dziś. Zgodnie z SDG 11 (Zrównoważone miasta i społeczności), Danfoss jest zaangażowany
w budowę dróg, budynków oraz systemów energetycznych, takich jak ogrzewanie miejskie.

- SDG 12 wzywa do zrównoważonej konsumpcji i produkcji. Nowoczesne technologie i koncepcje serwisowe Danfoss zapewniają środowisko dla żywności o kontrolowanej temperaturze, praktycznie bez przestojów. Zwiększa to bezpieczeństwo żywności na całym świecie, redukując straty do minimum.

Ambitne cele klimatyczne

„Jeśli do roku 2050 świat zniknie, wraz z nim znikną marki, klienci oraz wszyscy, którzy płacą za nasze produkty i usługi…” – brzmi przesłanie klimatyczne Julii Panzer, Head of Public Affairs & Sustainability w Danfoss skierowane do świata biznesu podczas rozmowy przeprowadzonej podczas COP21 w Katowicach w ramach #ETtalksDRIVE.

Będąc świadomym zachodzących zmian firma Danfoss nie tylko oferuje rozwiązania będące odpowiedzią na istotne mega trendy wspierając działania na rzecz czystszego i bardziej przyjaznego nam wszystkim jutra, ale również wyznacza ambitne cele ograniczenia własnego śladu węglowego. Grupa technologiczna chce do 2030 r. zmniejszyć o połowę w porównaniu z rokiem 2007 swoją energochłonność (ilość megawatogodzin zużywanej energii na milion euro w przychodach netto) i intensywność emisji CO2 (tony emisji CO2 na milion euro dochodów netto). I jest obecne na dobrej drodze aby cele te osiągnąć.

Wypowiedź Julii Panzer pod linkiem.

Raport 2018 pod linkiem.


Źródło: Danfoss


Przeczytaj także

 

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

Konferencja SAFETY 2019
2019-10-24 - 2019-10-24
Miejsce: Wrocław
WARSAW INDUSTRY WEEK 2019
2019-11-13 - 2019-11-15
Miejsce: PTAK WARSAW EXPO

Katalog

DPS Software
DPS Software
Postępu 6
02-676 Warszawa
tel. 22 339 64 00

OMNI3D Sp. z o.o.
OMNI3D Sp. z o.o.
ul. Garbary 64
61-758 Poznań
tel. +48 61 666 12 34

zobacz wszystkieO nas   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Polecane strony   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2019 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce