Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

RS Components wprowadza do oferty nową drukarkę 3D RS Pro przeznaczoną do różnych zastosowań, w tym do szybkiego prototypowania i celów edukacyjnych

-- czwartek, 02 sierpień 2018

Nowe, oparte na rozwiązaniach open source urządzenie RS Pro do wytwarzania addytywnego jest łatwe w utrzymaniu i może być modyfikowane w przypadku zmiany przyszłych wymagań.

Firma RS Components (RS), marka handlowa Electrocomponents plc, globalnego dostawcy produktów dla inżynierów, poinformowała dzisiaj o wprowadzeniu do oferty nowej, łatwej w użyciu drukarki 3D: iTX z gamy RS Pro. Urządzenie do wytwarzania addytywnego zaspokoi potrzeby licznej grupy użytkowników z branży produkcyjnej oraz firm zajmujących się innymi rodzajami działalności komercyjnej lub biznesowej. Doskonale sprawdzi się również w roli pomocy dydaktycznej oraz jako domowe narzędzie dla każdego, kto chce tanio projektować i budować. Połączenie mocy, szybkości, dokładności i wydajności oraz licznych funkcji lokuje drukarkę 3D RS Pro iTX w ścisłej czołówce swojej klasy.

iTX to drukarka produkcji brytyjskiej, która podobnie jak wszystkie pozostałe drukarki 3D z gamy RS Pro jest gotowa do pracy natychmiast po rozpakowaniu. Najważniejszą z jej cech jest możliwość modyfikacji: wysokiej jakości podzespoły oraz płytki drukowane zostały zaprojektowane tak, by w ciągu kilku minut można je było łatwo zmodernizować lub wymienić. Wszystkie drukarki 3D z gamy RS Pro są oparte na rozwiązaniach open source, co oznacza, że zaawansowani użytkownicy i entuzjaści mogą je bez trudu modyfikować. Dotyczy to w szczególności głowicy RS Pro VariBLOCK drukarki iTX — zależnie od przyszłych potrzeb można ją łatwo wymienić lub zmodernizować do innego systemu wytłaczania, tak aby drukarka mogła korzystać z innych materiałów, gdy tylko staną się dostępne. Prosta jest także konserwacja wszystkich podlegających obsłudze elementów drukarki, w tym elementu grzejnego oraz ekstrudera filamentu.

W drukarce wykorzystano technologię druku metodą nakładania topionego filamentu (Fused Filament Fabrication, FFF) oraz w pełni podgrzewaną płytę roboczą o zakresie temperatur od 50 do 100°C. W celu zwiększenia siły i niezawodności wytłaczania zastosowano w niej ekstruder z metalową przekładnią napędową. Jest on przystosowany do filamentu o średnicy 1,75 mm i umożliwia drukowanie z użyciem różnego rodzaju materiałów, w tym ABS, PLA i PETG.

Inne istotne dane techniczne: dostępne wielkości dysz 0,2, 0,3, 0,4, 0,5, 0,8 i 1,0 mm; objętość robocza 8000 cm3 (200 x 200 x 200 mm); do wyboru różne rozdzielczości warstw, od 0,8 mm w przypadku szybkiego drukowania aż po zaledwie 0,08 mm (80 mikronów). Drukarka zabudowana jest w solidnej, malowanej proszkowo ramie i ma wymiary 450 x 535 x 370 mm (wys. x szer. x gł.); po zamontowaniu uchwytu szpuli z przewodem połączeniowym wysokość zwiększa się do 550 mm, a szerokość do 535 mm.

Kolejną ważną cechą drukarki jest zintegrowany komputer PC, który można swobodnie przebudowywać. Zastosowano w nim czterordzeniowy procesor AMD Kabini A4 oraz kartę graficzną AMD Radeon, kartę sieci Ethernet, 8 GB pamięci z możliwością rozbudowy, a także dysk twardy 500 GB SATA, który można zmienić na większy. Integracja komputera w drukarce umożliwia montaż dodatkowych akcesoriów, takich jak kamery internetowe czy urządzenia zapewniające dodatkowe możliwości pracy w sieci i dostępu zdalnego.

Firma RS oferuje także zgodną z wymogami bezpieczeństwa szafę, która została zaprojektowana specjalnie do użytku z tą drukarką. Model iTX z gamy RS Pro jest już dostępny w regionie EMEA oraz Azji i Pacyfiku.

Źródło: RS Components


Przeczytaj także

 

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

Konferencja SAFETY 2019
2019-10-24 - 2019-10-24
Miejsce: Wrocław
WARSAW INDUSTRY WEEK 2019
2019-11-13 - 2019-11-15
Miejsce: PTAK WARSAW EXPO

Katalog

DPS Software
DPS Software
Postępu 6
02-676 Warszawa
tel. 22 339 64 00

OMNI3D Sp. z o.o.
OMNI3D Sp. z o.o.
ul. Garbary 64
61-758 Poznań
tel. +48 61 666 12 34

zobacz wszystkieO nas   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Polecane strony   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2019 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce