Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Rimac Automobili, dzięki współpracy z Dassault Systèmes, przyspiesza prace nad kolejnym elektrycznym samochodem sportowym

-- piątek, 22 wrzesień 2017

Dassault Systèmes) umożliwia firmie Rimac Automobili przyspieszenie rozwoju i przejście z poziomu start-up’u do poziomu wiodącego dostawcy dla światowego rynku motoryzacyjnego. Rimac Automobili wykorzystuje rozwiązanie branżowe „Electro Mobility Accelerator” do szybkiego projektowania i doskonalenia charakteryzujących się wysokimi osiągami pojazdów elektrycznych, układów przeniesienia napędu, systemów akumulatorowych – wliczając w to swojej flagowe, nowej generacji, w pełni elektryczne, sportowe auto o nazwie Concept One.

Coraz więcej klientów na całym świecie rozważa zakup elektrycznego auta, bez konieczności rezygnacji z eleganckiej stylistyki oraz szybkości i mocy, które są tradycyjnie utożsamiane z samochodami sportowymi. Firma Rimac Automobili dostrzegła potencjał rynkowy aut elektrycznych oraz swoją rolę, jako ważnego dostawcy dla wiodących producentów samochodów. 

Zlokalizowane na platformie 3DEXPERIENCE od Dassault Systèmes rozwiązanie branżowe „Electro Mobility Accelerator” udostępnia Rimac Automobili cyfrowe aplikacje służące do automatyzacji operacji firmy, zwiększenia jej mocy produkcyjnych oraz usprawnienia współpracy pracowników zlokalizowanych w 11 krajach. Zaangażowane w prace zespoły mają dostęp do informacji projektowych w czasie rzeczywistym, a to z kolei umożliwia osiągnięcie pełnej transparentności projektów w zakresie dokonywanych zmian oraz danych na temat produktu, na każdym z etapów prac. W efekcie ewentualne problemy mogą zostać wykryte i rozwiązane odpowiednio wcześnie, a dane projektowe mogą być ponownie wykorzystane. To wszystko sprawia, że Rimac Automobili może przyspieszyć swoje działania biznesowe mające na celu rozwój pojazdów oraz z powodzeniem realizować projekty swoich klientów.

„Rozwiązanie branżowe ‘Electro Mobility Accelerator’ usprawnia realizację etapu projektowania i symulacji oraz ułatwia współpracę. Dzięki temu zwiększymy naszą wydajność i lepiej odpowiemy na potrzeby naszych klientów,” powiedział Mate Rimac, założyciel i Chief Executive Officer, Rimac Automobili. „Przez długi czas używaliśmy SOLIDWORKS do realizacji specyficznych projektów i zwróciliśmy się do firmy Dassault Systèmes, aby towarzyszyła nam w rozwoju naszego biznesu. Dzięki jej cyfrowej platformie możemy zrównoważyć nasze zasoby i możliwości, co pozwoli nam na pełną realizację każdego rodzaju programu produkcji samochodu elektrycznego w ramach naszej firmy.”

„Branża motoryzacyjna wciąż ewoluuje. Dzisiaj, start-up produkujący samochody elektryczne pracuje nad autonomicznym samochodem przyszłości,” powiedział Olivier Sappin, Vice President, Transportation & Mobility Industry, Dassault Systèmes. „Współdzielone, inteligentne i intuicyjne cyfrowe środowisko pracy to swojego rodzaju lab innowacji, w którym powstają nowe doświadczenia w tym sektorze. Platforma 3DEXPERIENCE jest skalowalnym i łatwo przystosowującym się do wymagań projektowych narzędziem dla firm, które zamierzają przyspieszyć swój rozwój z poziomu start-up’u do producenta aut nowej generacji.”

Źródło i zdjęcia: Dassault Systèmes


Przeczytaj także

 

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

Katalog

DPS Software
DPS Software
Postępu 6
02-676 Warszawa
tel. 22 339 64 00

OMNI3D Sp. z o.o.
OMNI3D Sp. z o.o.
ul. Garbary 64
61-758 Poznań
tel. +48 61 666 12 34

zobacz wszystkieO nas   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Polecane strony   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2018 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce