Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Grupa STER wybrała platformę 3DEXPERIENCE od Dassault Systèmes

-- poniedziałek, 25 wrzesień 2017

Rozwiązania branżowe „Bid to Win Mid-Market” i CATIA firmy Dassault Systèmes mają pomóc Grupie STER we wprowadzeniu nowej platformy zarządzania cyklem życia produktu we wszystkich wchodzących w skład Grupy firmach.

Firma Dassault Systèmes poinformowała, że Grupa STER – wiodący na polskim rynku producent siedzeń i foteli stosowanych w autobusach, mikrobusach i pojazdach szynowych z sukcesem wdrożyła platformę 3DEXPERIENCE w celu efektywnego rozwoju swojego bogatego portfolio oraz lepszego zarządzania cyklem życia produktów. Dzięki szerokim funkcjonalnościom platformy 3DEXPERIENCE możliwe będzie zastąpienie wykorzystywanych obecnie przez STER aplikacji CAD i PDM/PLM jednym, ujednoliconym, cyfrowym środowiskiem pracy. W efekcie firma będzie mogła lepiej i szybciej dostosowywać się do dynamicznie zmieniających się wymagań firm OEM (eng. Original Equipment Manufacturer).

Branża motoryzacyjna i transportowa to bardzo szybko zmieniający się i konkurencyjny rynek, który stoi na czele technologicznej rewolucji cyfrowej. Producenci pojazdów i ich dostawcy obsługują rynek charakteryzujący się coraz wyższym poziomem regulacji, a jednocześnie muszą odpowiadać na coraz wyższe wymagania klientów. Dodatkowo, firmy typu OEM, a także dostawcy muszą produkować wyróżniające się estetyką i innowacyjnością produkty, nie zapominając o odpowiednim zarządzaniu kosztami i wymogach bezpieczeństwa. 

Grupa STER jest wiodącym na polskim i międzynarodowym rynku motoryzacyjnym dostawcą szerokiego portfolio siedzeń wykorzystywanych w autobusach, mikrobusach
i tramwajach. Dzięki połączeniu oryginalnego i opatentowanego designu produktów, wyników pracy działu badań i rozwoju oraz wielu usprawnień wprowadzonych
w ramach procesu produkcji, firma dostarcza wysokiej klasy produkty, spełniające najwyższe Europejskie standardy i normy. Ponieważ u podstaw działalności przedsiębiorstwa leży nieustanne dążenie do innowacji, zdecydowano o wdrożeniu nowego systemu do zarządzania cyklem życia produktu, przy wsparciu technologicznym i merytorycznym firmy Dassault Systèmes.

„Jest to dla nas inwestycja długoterminowa. Mimo, że proces wdrożenia liczyć należy
w miesiącach, to naszym założeniem jest uzyskiwanie efektów przez lata,” powiedział Maciej Szymański, Prezes Zarządu, Grupa STER. „Oczekujemy, że oprogramowanie i wsparcie firmy Dassault Systèmes będzie na bardzo wysokim poziomie, jak w latach ubiegłych, zapewniając sukces wszystkim uczestnikom. Efekty wynikające z nowego systemu pojawią się już wkrótce.”

Znajdujące się na platformie 3DEXPERIENCE rozwiązanie branżowe „Bid to Win Mid-Market” zapewnia wszystkim działom Grupy STER jedno, zunifikowane i współdzielone środowisko pracy, które pomaga menedżerom zoptymalizować ofertę cenową i utrzymać dochód firmy na założonym poziomie. Dla przykładu, dzięki nowym narzędziom dział dostaw może z łatwością wielokrotnie używać zapisanych w systemie informacji i na ich podstawie optymalizować oferowaną cenę. Z kolei zespół odpowiedzialny za zarządzanie produktem otrzymuje wsparcie w zakresie planowania jakościowego – APQP. W tym samym czasie, projektanci i inżynierowie mogą wprowadzać innowacje z wykorzystaniem aplikacji „Systems Engineering” i wypracowywać rozwiązania zoptymalizowane pod kątem kosztów, jakości
i osiągów. Dodatkowo, aplikacje „Simulation of Products” i „Tooling and Manufacturing” pomagają sprostać zarówno wymaganiom procesu produkcji, jak i klientów. CATIA idealnie dopełnia szeroką gamę funkcjonalności „Bid to Win Mid-Market”, gwarantując intuicyjne środowisko pracy dla wszystkich prac projektowych i inżynierskich realizowanych przez Grupę STER.

„W dzisiejszych, niezwykle konkurencyjnych czasach producenci i dostawcy, funkcjonujący na rynku motoryzacyjnym, tacy jak Grupa STER muszą jeszcze szybciej wprowadzać nową stylistykę i funkcjonalności swoich produktów, mając przy tym na uwadze restrykcje dotyczące bezpieczeństwa i krótkich serii,” powiedział Dariusz Kudzia, Country Manager Poland, Dassault Systèmes. „To właśnie w tym zakresie kluczową rolę może odegrać platforma 3DEXPERIENCE od Dassault Systèmes i zlokalizowane na niej rozwiązania branżowe, które pozwalają firmom lepiej i szybciej zarządzań portfolio produktowym.”

Dassault Systèmes, na całym świecie, współpracuje z wyselekcjonowanymi partnerami biznesowymi, cenionymi za swój profesjonalizm, a także firmami wyspecjalizowanymi we wdrażaniu rozwiązań Dassault Systèmes. Długoletni partner Dassault Systèmes w Polsce – firma KOLTECH odegrała kluczową rolę w procesie implementacji platformy 3DEXPERIENCE w Grupie STER. Oprócz samego wdrożenia, eksperci KOLTECH byli odpowiedzialni za wsparcie merytoryczne i szkolenia.

Więcej informacji na temat branżowych rozwiązań Dassault Systèmes przeznaczonych dla branży motoryzacyjno-transportowej, jest dostępnych na stronie.

Źródło: Dassault Systèmes


Przeczytaj także

 

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

Katalog

DPS Software
DPS Software
Postępu 6
02-676 Warszawa
tel. 22 339 64 00

OMNI3D Sp. z o.o.
OMNI3D Sp. z o.o.
ul. Garbary 64
61-758 Poznań
tel. +48 61 666 12 34

zobacz wszystkieO nas   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Polecane strony   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2018 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce