Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Dassault Systèmes przedstawia zwiększoną innowacyjność za pośrednictwem platformy 3DEXPERIENCE i HTC Vive Business Edition

-- środa, 22 luty 2017

Immersyjna walidacja produktu na każdym etapie procesu rozwoju łączy w sobie rzeczywistość wirtualną i emocjonalną moc projektowania

Dassault Systèmes, 3DEXPERIENCE Company, światowy lider w dziedzinie oprogramowania projektowego 3D oraz rozwiązań 3D Digital Mock Up i oprogramowania do zarządzania cyklem życia produktu (PLM), poinformowała, że użytkownicy platformy 3DEXPERIENCE mogą już oglądać, badać i walidować projekty w immersyjnej rzeczywistości wirtualnej na każdym etapie procesu rozwoju produktu dzięki systemowi wirtualnej rzeczywistości HTC Vive™ Business Edition. Rozwiązanie to otwiera nowe możliwości w zakresie udoskonalania doświadczeń klienta.

Użytkownicy platformy 3DEXPERIENCE, w tym projektanci przemysłowi, inżynierowie mechanicy, sprzedawcy, kierownicy projektów, planiści produkcyjni i inni decydenci z wielu różnych branż mogą teraz podłączyć i uruchomić hełm HTC Vive Business Edition oraz pracować z poziomu desktopu z użyciem naturalnej nawigacji w środowisku stereoskopowej rzeczywistości wirtualnej. Ta nowa metoda dostępu, przeglądania i badania rodzimych modeli wirtualnych na platformie 3DEXPERIENCE podczas procesu rozwoju produktu dostarcza lepszych wrażeń przestrzennych i pozwala na lepsze zrozumienie głębi, struktury i projektu danego obiektu, co nie jest możliwe przy pomocy jedynie ekranu komputera.

– Rzeczywistość wirtualna przekroczyła zastosowania typowo konsumenckie i obecnie umacnia swoje strategiczne znaczenie w bardziej świadomym podejmowaniu decyzji biznesowych – mówi Olivier Ribert, wiceprezes Działu High-Tech w Dassault Systèmes. – Rzeczywistość wirtualna w połączeniu z naszym doświadczeniem dotyczącym rozwiązań branżowych na platformie 3DEXPERIENCE zapewnia nowy, intuicyjny sposób przesunięcia granic kreatywności. Projektanci i inżynierowie będą mogli usprawnić konwergencję estetyki produktu i wymagań technicznych, zaś sprzedawcy bardziej skutecznie wpływać na doświadczenia użytkownika, starając się silniej oddziaływać na jego emocje i osobiste odczucia.

– Vive Business Edition pozwala klientom Dassault Systèmes używać rzeczywistości wirtualnej na szeroką skalę przy niskich kosztach – mówi Hervé Fontaine, wiceprezes ds. Rozwoju Biznesu z zastosowaniem Rzeczywistości Wirtualnej w HTC. – Dzięki unikalnemu systemowi śledzenia laserowego Vive, który zapewnia okołomilimetrową precyzję i niską latencję, jest to doskonały wybór dla użytkowników CATIA od Dassault Systèmes, którzy mogą teraz kontrolować efekty swojej pracy w czasie rzeczywistym, na bieżąco poprawiając swoje projekty.

Rzeczywistość wirtualna na platformie 3DEXPERIENCE wspieranej przez HTC Vive Business Edition sprzyja współpracy między Dassault Systèmes i HTC, wprowadzając rzeczywistość wirtualną w przestrzeń przedsiębiorczości. W kwietniu 2016 roku firmy ogłosiły plany przedstawienia w trakcie światowych konferencji zastosowań HTC Vive i 3DEXPERIENCE w biznesie i administracji publicznej.

Źródło i zdjęcia: Dassault Systèmes


Przeczytaj także

 

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

Katalog

DPS Software
DPS Software
Postępu 6
02-676 Warszawa
tel. 22 339 64 00

OMNI3D Sp. z o.o.
OMNI3D Sp. z o.o.
ul. Garbary 64
61-758 Poznań
tel. +48 61 666 12 34

zobacz wszystkieO nas   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Polecane strony   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2018 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce