Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Branża komputerowa kultywuje ekologiczne podejście

-- piątek, 28 listopad 2008

Wirtualne Ekologiczne Centrum Danych firmy IBM w „wirtualnym świecie” Second Life

Podczas gdy rosnące ceny energii przyprawiają firmy o ból głowy w związku z kosztem techniki komputerowej i problemami natury ekologicznej, dostawcy aktywnie wypuszczają na rynek nowy sprzęt elektroniczny i technologie oprogramowania, które mają pomóc w zmniejszeniu zużycia energii i promować ogólnie bardziej ekologiczną infrastrukturę komputerową.

Na poziomie komputerów stacjonarnych i stacji roboczych, nowe możliwości zarządzania zużyciem energii – obejmujące procesor centralny, procesory graficzne, monitory, akumulatory i urządzenia zasilające – ułatwiają bardziej wydajnie wykorzystywać energię. Oprócz tego, producenci sprzętu elektronicznego aktywnie opracowują nowe projekty produktów, eliminujące ołów i inne materiały niebezpieczne z komputerów PC i stacji roboczych, co owocuje powstaniem bardziej ekologicznego sprzętu komputerowego. Klasyfikacja ENERGY STAR® przyznawana przez Agencję Ochrony Środowiska (Environmental Protection Agency - EPA) komputerom stacjonarnym, laptopom, serwerom i stacjom roboczym może służyć jako wytyczna dla organizacji poszukujących produktów bardziej energowydajnych, tak samo jak Narzędzie do Oceny Ekologiczności Produktów Elektronicznych (Electronic Product Environmental Assessment Tool - EPEAT), system pomagający nabywcom technologii oceniać i porównywać produkty na podstawie ich atrybutów ekologicznych. Standard Performance Evaluation Corp. (SPEC) – organizacja non-profit, której celem jest opracowanie standardowego zestawu testów wzorcowych do oceny sprzętu komputerowego, także współpracuje z EPA nad stworzeniem nowego zestawu testów wzorcowych, zaprojektowanych specjalnie do pomiaru i porównywania poboru mocy profesjonalnych stacji roboczych podczas działania aplikacji inżynierskich, takich jak CAD i narzędzi symulacyjnych.

Wykraczając poza pojedyncze komputery stacjonarne, kwestie natury ekologicznej oraz wydajność energetyczna to dwa najpoważniejsze problemy dotyczące centrów danych. Wirtualizacja, czyli proces, za pomocą którego firmy konsolidują pracę na mniejszej ilości bardziej wyspecjalizowanych komputerów, przyjmuje się jako sposób upraszczania infrastruktur komputerowych i zwiększania stopnia ich wykorzystania, ale także zmniejszania wysokości rachunków za energię i konserwację. Inne programy, w tym bazujące na serwerach i sieciach platformy zarządzania energią i nowe technologie chłodzenia, są także dobrze zaawansowane, pomagając firmom odzyskać kontrolę nad rosnącymi w zawrotnym tempie kosztami energii z myślą o stworzeniu bardziej ekologicznych infrastruktur komputerowych.


Przeczytaj także

 

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

Konferencja SAFETY 2019
2019-10-24 - 2019-10-24
Miejsce: Wrocław
WARSAW INDUSTRY WEEK 2019
2019-11-13 - 2019-11-15
Miejsce: PTAK WARSAW EXPO

Katalog

DPS Software
DPS Software
Postępu 6
02-676 Warszawa
tel. 22 339 64 00

OMNI3D Sp. z o.o.
OMNI3D Sp. z o.o.
ul. Garbary 64
61-758 Poznań
tel. +48 61 666 12 34

zobacz wszystkieO nas   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Polecane strony   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2019 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce