Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Bipromet optymalizuje proces projektowania w oparciu o Autodesk Product Design Suite

-- poniedziałek, 20 luty 2012

Autodesk poinformował, że Bipromet S.A. ujednolicił oprogramowanie w oparciu o nowe pakiety Autodesk Product Design Suite w wersji Premium i Ultimate. Celem przeprowadzonego w 2011 roku wdrożenia jest przyspieszenie i podniesienie jakości procesu projektowania.

„Przejście na rozwiązania do cyfrowego prototypowania jest dla spółki elementem budowania przewagi rynkowej. Liczymy, że zastosowanie nowych technologii Autodesk  w połączeniu z naszym doświadczeniem w projektowaniu pozwoli nam osiągnąć wyższą efektywność w tym obszarze przy jednoczesnym podnoszeniu jakości tworzonej dokumentacji projektowej” – ocenia Tadeusz Baj, prezes zarządu Bipromet S.A.

Oprogramowanie dostarczyła i wdrożyła P.A. Nova S.A., autoryzowany partner Autodesk.

Katowicki Bipromet działa w obszarze przemysłu przetwórczego metali nieżelaznych, hutnictwa, branży koksowniczej, a także w sektorze budownictwa ogólnego komercyjnego, mieszkaniowego i obiektów publicznej. Jest jednym z największych w Polsce operatorów na rynku budownictwa przemysłowego i instalacji służących ochronie środowiska w zakładach przemysłowych. Projektuje i dostarcza kompletne linie technologiczne ograniczające emisję szkodliwych substancji do atmosfery, w szczególności instalacje odpylania gazów, elektrofiltry, reaktory do schładzania gazów. Bipromet notowany jest na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Decyzję o zastosowaniu Autodesk Product Design Suite, zawierającego Autodesk Inventor, podjęto ze względu na funkcjonalność odpowiadającą potrzebom Bipromet, i jednocześnie możliwość łatwego przeniesienia dokumentacji, wcześniej tworzonej w standardzie DWG. Dodatkowym argumentem było powszechne stosowanie rozwiązań Autodesk w firmach współpracujących. Pakiet rozwiązań, w porównaniu z pojedynczymi produktami, oznacza z kolei łatwiejsze wdrożenie, a także niższe koszty użytkowania. Wdrożenie w blisko 100 osobowym dziale konstrukcyjnym, zrealizowano w 2011 roku.


Przeczytaj także

 

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

Konferencja SAFETY 2019
2019-10-24 - 2019-10-24
Miejsce: Wrocław
WARSAW INDUSTRY WEEK 2019
2019-11-13 - 2019-11-15
Miejsce: PTAK WARSAW EXPO

Katalog

DPS Software
DPS Software
Postępu 6
02-676 Warszawa
tel. 22 339 64 00

OMNI3D Sp. z o.o.
OMNI3D Sp. z o.o.
ul. Garbary 64
61-758 Poznań
tel. +48 61 666 12 34

zobacz wszystkieO nas   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Polecane strony   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2019 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce